Teema

Written by Mattias Haamer on Tuesday January 3, 2023

Me elame Jumala poolt loodud, väga kaunis ja rikkalikus maailmas. Meie ümber on tohutult palju ilu ja headust, aga paraku ka seda, mis ei ole hea.

Ohtude eest ei saa alati põgeneda, vahel tuleb ka võidelda. Ikka juhtub, ole sa nii rahumeelne kui tahes. Kaitseks peab valmis olema. Rünnak ei ole alati füüsiline, seda juhtub ka sõnade ja hoiakute läbi. On hea, kui oskad oma seisukohti kaitsta ja oma hinge ka. Hing on just kõige haavatum. Kui hing saab haiget, siis on ka füüsis ohustatud. 

Juba pikemat aega räägitakse kiusamisvastasest koolist, tõstatatakse üles küberkiusamise teemat. Oleme äsja näinud meedias julmi videoid seoses noortega. Vahel võib tulla ette probleeme ka usuliste vaadete pärast. Nii väga, kui ka tahetakse meile luua pilti sallivast ühiskonnast, ei ole see teostunud. Tundub, et läheb aina hullemaks. Kes saab seda maailma muuta? Inimeste julmuse teemaga ei puutu ühiskond kokku mitte alles praegusel ajal. Sellised sündmused on inimkonda saatnud kogu aeg. Pidevalt on nendega võideldud. Ka Jeesus võitles. Jeesuse kui autoriteedi eeskujust võiks õppida. Ideaalset maailma me luua ei saa, aga saame ise tugevamaks Jeesuse tundmise ja tema armastamise kaudu.

Kuidas oma hinge kaitsta, millised on kaitsevahendid ja kuidas neid kasutada ning ka seda, kuidas mina ise ei saaks teistele kurvastuseks - sellistel teemadel tahame nendel talvepäevadel kõneleda, arutleda. 

Ootame sind väga koos sõpradega osalema!